Р Е Ш Е Н И Е

Гр.Лом, 03.11. 2015 година

 

 

В   ИМЕТО  НА  НАРОДА

 

Районен съд, гр. Лом, първи състав, в открито съдебно заседание на двадесети октомври, две хиляди и петнадесета година в състав:

 

ПРЕДСЕДАТЕЛ: НИНА КАМЕНОВА

 

при секретаря Б. К., като разгледа докладваното от съдия Каменова гр.д. № 301/2015 година по описа за 2015 година, за да се произнесе взе предвид следното:

Правно основание: чл. 422, ал.1 във връзка с чл. 415 ал.1, във вр. с чл. 9, чл. 11, т. 7 и т. 11 от ЗПК, във вр. с чл. 240 ЗЗД, чл. 33 от ЗПК, във вр. с чл. 79 и чл. 86 от ЗЗД.

Ищците, БНП”П”ЕАД, с ЕИК:, със седалище и адрес на управление, гр. С, ж.к.”М”, Б, сгр. 14, представлявано от М.Ф., чрез юрисконсулт Д.И.В., твърдят, че с договор за потребителски заем № PLUS-0 от 30.07. 2012 година, дружеството е отпуснало паричен кредит в размер на 4000 лева/четири хиляди лева/ и закупуването на застраховка от 576 лева, която сума е предоставена на ответницата, съгласно чл. 1 от договора.

На основание чл. 3 от договора, за ответницата е налице задължение да погаси заема на 36 месечни вноски, съставляващи изплащане на главницата по заема и добавка представляваща печалба за БНП „П”ЕАД.

Длъжника, ответницата по делото, Л.В.И. е преустановила плащането на вноските по кредита № PLUS-, на 20.11.2013 година, като към тази дата са погасени 15 месечни вноски. На основание чл. 5 от договора вземането на ищците е предсрочно изискуемо в пълен размер, при положение, че са налице две или повече просрочени месечни вноски. Въпреки това, ищците са  изпратили до ответницата покана за доброволно изпълнение от месец юли 2014 година. Съгласно чл. 10 от договора, е посочено, че  всички волеизявления на заемодателя, отправени към заемателя, се считан узнати от него, ако бъдат доставени на адрес, посочен в полето” Информация за връзка”. Кредитът е станал предсрочно изискуем, преди подаване на заявлението за издаване на заповед за изпълнение.

Молят, съдът да постанови решение с което: да бъде признато от съда за установено, че ответницата дължи на ищеца сумите в размер на 3221.06 лева/ три хиляди двеста двадесет и един лева и 06 стотинки/, представляваща главница по кредита, сумата 1250.97 лева/ хиляда двеста и петдесет лева и 97 стотинки/, представляваща надбавка по чл. 3 от договора: сумата от 285.92 лева/ двеста осемдесет и пет лева и 92 стотинки/, представляваща обезщетение за забава на основание чл. 33 от Закона за потребителския кредит за периода от настъпване на предсрочната изискуемост на посочения кредит, а именно от 20.12.2013 година до 11.12. 2014 година, или общо сумата от 4 757.95 лева/ четири хиляди седемстотин петдесет и седем лева и 95 стотинки/, ведно със законната лихва върху дължимите суми от датата на подаване на заявлението за издаване на заповед за изпълнение до окончателното им изплащане, както и  съдебни разноски по заповедното производство в размер на 95.16 лева/ деветдесет и пет лева и 16 стотинки/ и юрисконсулско възнаграждение в размер на 300 лева.

Претендират се и разноски по настоящето производство.

Ответницата, Л. В И. с отговора си, намира, предявеният иск за  процесуално допустим, не оспорва цената на предявения иск.

С отвовора си моли, на основание чл. 219, ал. 1 от ГПК  да бъде привлечена трета страна- помагач: »К- общо застраховане, клон България» с ЕИК: , гр. С, р-н С ул.» Х»  и

«К, клон българия» с ЕИК:,  гр. С, р-н С, ул.» Х», тъй като към процесния договор за кредит е довавена и Застраховка» Защита на плащанията», сключена с подпомагащите, за която е издаден и сартификат PLUS от 14.04. 2011 година, която застраховка покрива и риска” Нежелана безработица”.

С отговора си, на основание чл. 219, ал. 3 от ГПК е предявен обратен иск против подпомагащите: »К, клон България» с ЕИК: гр. Со, р-н Сц, ул.» Х Б»  и

«К» с ЕИК: 1,  гр. С, р-н Сц, ул.» Х Б».

Ответницата по първоначалният иск, моли да бъдат осъдени да й заплатят, сумата от 4472.03 лева по Застраховка» Защита на плащанията», сключена с ищците по първоначалния иск, за която е издадена Сартификат- PLUS- от  30.07. 2012 година, за настъпил по време на застраховката риск „ Нежелана безработица”, ведно със законната лихва върху сумата от 4472.03 лева, начиная от датата на настоящия иск до окончателното издължаване.

С отговори си твърди, че към Договора за кредит е добаване и Застраховка»Защита на плащанията», сключена с подпомагащите, за която е издаден и сартификат PLUS-/14.04.2011 година, която застраховка покрива и риска”Нежелана безработица”.

Твърди, че от месец октомври 2013 година, ищцата по обратният иск е уволнена, поради съкращение в щата от страна на работодателя, поради което и  след 20. 12.2013 година е преустановила плащанията по договора за потребителски кредит, или общо за периода от ноември 2013 година до месец юли 2015 година, ищцата по обратния иск дължи 21 броя анюитетни вноски, на обща стойност 4 472.03 лева.

Съгласно сключената застраховка, при настъпване на събитие” Нежелана безработица”, застрахователя изплаща на застрахования и/или на ищците по първоначалния иск, а именно БНП П месечните погасителни вноски в зависимост от продължителността на състоянието, което продължава и към настоящия момент, а именно състояние на „Нежелана безработица”.

Поради обстоятелството, че БНП П са предявили против Л.В.И. иск за неизплатени суми по сключен между тях договор за потребителски кредит е налице правен интерес за привличането на трето лице- помагач и ответниците по обратния иск  да бъдат осъдени да заплатят на ищцата по същият сумата от 4 472.03 лева по Застраховка”Защита на плащанията”, сключен с ответниците по обратния иск, за която е издаден сартификат, за настъпил по време на застраховката риск”Нежелана безработица”

Претендират се и разноски в настоящето производство.

На основание чл.219 ал.1 ГПК е привлечено трето лице – помагач на ответницата, Л.В.И., »К клон я» с ЕИК:, гр. Ср-н С, ул.» Х Б»  и

«К, клон Б» с ЕИК: р. С р-С, ул.» Х.Б.»  тъй като към договор за кредит е довавена и Застраховка» Защита на плащанията», сключена с подпомагащите, за която е издаден и сартификат PLUS- 14.04. 2011 година/ неправилно посочен от ответницата по първоначалния иск с отговора/, която застраховка покрива и риска” Нежелана безработица”, касае се до Сартификат: № PLUS-, на 20.11.2013 година.

На основание чл.219, ал.3 ГПК е приет за съвместно разглеждане обратен иск срещу третото лице »К, клон Б» с ЕИК:, гр. С р-н С, ул.» Х.Б.»  и

«К, клон Б.» с ЕИК: ,  гр. С, р-н С ул.» Х.Б.» , за сумата от 4 472.03 лева по Застраховка”Защита на плащанията”, сключен с ответниците по обратния иск, за която е издаден сартификат, за настъпил по време на застраховката риск”Нежелана безработица”

Претендират се и разноски в настоящето производство.

»К, клон Б.» с ЕИК: , гр. С, р-н С, ул.» Х Б» и

«К, клон Б» с ЕИК: ,  гр. С, р-н С, ул.» Х. Б.»  намират, че предявеният обратен иск е допустим, но неоснователен и недоказан.

Признават, че между К, клон Б» с ЕИК: , гр. С р-н С, ул.» Х Б»  и

«К, клон Б» и ищцата по обратния иск Л.В.И. е сключена застраховка»Защита на плащанията» във връзка с отпуснат потребителски кредит от БНП П ЕАД, № PLUS-.

Ищцата по обратния иск е информирана за условията на застраховката и е приела Общите условия, съгласно чл. 20.

Предявеният иск е недоказан, тъй като съгласно чл. 6 от  Общите условия застраховката- застрахованото лице е следвало да уведоми Застрахователите, което не е сторено- не е налице уведомление от страна на ищцата, за настъпилото застрахователно събитие.

Съгласно Общите условия на застраховката, индивидуалното застрахователно покритие на риска”Нежелана безработица в резултат на уволнение”започва считано от 91-ден от датата на приемане на застраховането/така наречен период на изключване/ и за да е налице основание за изплащане на обезщетение за настъпване на този риск е необходимо да са налице предпоставките на чл. 5 от Общите условия, а именно нежеланата безработица да е резултат от прекратяване на трудово или служебно правоотношение на основание чл. 328, ал. 1, т. 1-8 и т. 11 от КТ, лицето да е регистрирано в Бюрото по труда, като”безработен” и получава  обезщетение за безработица, съгласно КСО, следва да е налице продължителност на нежеланата безработица/поне 60 дни/след което възниква задължение за застрахователя да започне плащания за този риск. Необходимо е да не е  налице някои от изключените рискове, съгласно чл. 10 от Общите условия.

Молят, предявеният обратен иск срещу тях да бъде отхвърлен, изцяло, като неоснователен.

Доказателствата по делото са писмени.

Съдът, след като прецени доводите на страните, доказателствата по делото, на основание чл.235 ГПК намира за установени следните обстоятелства:

От приложеното ч.гр.д.№1/20 година по описа на ЛРС, се установява,че ищецът "БНП П" ЕАД е подал заявление на 22.12. 2014 година и е била издадена Заповед за изпълнение №1 от 22.12 2014 година, с разпореждане, длъжникът Л.В.И. да заплати на кредитора "БНП Пс" ЕАД, сумата от  3 221,06 лева (три хиляди двеста, двадесет и един лева и шест стотинки) - главница, възнаградителна лихва  в размер на 1 250,97 лева (хиляда двеста и петдесет лева и деветдесет и осем стотинки) за времето от 20.11.2013 година до 20.07.2014 година, мораторна лихва в размер на 285.92 лева (двеста осемдесет и пет лева и деветдесет и две стотинки) за периода от 20.12.2013 година до 11.12.2014 година, ведно със законната лихва, начиная от 22.12.2014 година до окончателното изплащане на вземането, а така също разноски в размер на  95.16 лева (деветдесет и пет лева и шестнадесет стотинки)-държавна такса и 300,00 (триста) лева юрисконсулско възнаграждение.

По делото е представен погасителен план PLUS- от който се установява, че длъжникът не е заплатила  месечните вноски, считано от 20.12. 2013 година до 11.12. 2014 година, всяка една от тях по  213.09 лева.

По делото е представено заверено копие от договор за потребителски паричен кредит № PLUS- от 30.07. 2012 година, по силата на които, ответницата, Л.  В.И., в качеството на кредитополучател е получила сумата от 4000 лева и за покупка на Застраховка” Защита на плащанията”-576 лева.

Съгласно чл. 3 от Договора за кредит е уговорено плащане на кредита на 36 месечни погасителни вноски по 213.09 лева на 20 число от месеца, а съобразно погасителния план е уговорен краен срок, а именно 20.07. 2015 година.

Годишният лихвен процент на разходите е уговорен в размер на  57.05%, а лихвеният процент е в размер на 41.98 %.

От представения Договор за кредит за покупка на стоки или услуги от 30.07. 2012 година по кредит № PLUS-  раздел І Условия по договор за кредит за покупка на стоки т. 5 се установява, че при забава на една или повече месечни погасителни вноски кредитополучателя дължи обезщетение за забава в размер на действащата законна лихва за периода на забавата върху всяка забавена погасителна вноска, ведно с направените за събирането на вземането разноски за телекомунакационни услуги, напомнителни писма и /или други действия извършени по преценка на кредитора/.

При просрочване на две или повече месечни вноски, и считано от падежната дата на втората непогасена вноска вземането на кредитора става незабавно и автоматично предсрочно изискуемо в целия му размер, включително всички определени от този договор надбавки ведно с дължимите обезщетение за забава и всички разноски за събиране на вземането, без да е необходимо изпращането на съобщение от кредитора за настъпване на предсрочната изискуемост.

Размера на разноските за събиране на вземането се определя от управителния орган на дружеството и се публикува на интернет страницата на Компанията. Законната лихва за забава е равна на ОЛП обявен от  БНБ плюс 10%  на основание ПМС №  от 29.05. 2012 година. Законната лихва за забава се изчислява на дневна база като дневния й размер за просрочени задължения е равен на 1/360 част от годишния размер.

От представения Сертификат № PLUS-  за застраховка защита на плащанията е видно, че ответниците – „К клон Б“ и „К-общи застраховане, клон Б“, са сключили обсъждания групов договор с първоначалния ищец-„БНП П“ ЕАД от страна на застрахователят е „ нежелана базработица“ в резултат на уволнение“- , ако към момента на сключване на застраховката-застрахования е самонаето лице и не се намира в трудови или служебни правоотношения, или договор за управление.

Застрахователната сума при „безработица в резултат на уволнение” се изплащат месечни погасителни вноски в зависимост от продължителността на състоянието. Срок на застраховката за риск”нежелана безработица”, считано от 00.00 часа на 91-вия ден от деня в които Застрахованият усвоява сумата по договора си за кредит до 24.00 часа на датата на падежа за последната погасителна вноска, съгласно погасителния план по договора за кредит.

От представените общи условия за застраховка Защита на плащанията на кредитополучателите по „Д К“ се установява, че според член 2 Предмет на застрахователните договори е посочена дефиниция,/която страните са приели/ на „Безработен“- това е физическо лице,  което кумулативно трябва да  не се намира в трудово-правни или служебни правоотношения, не е самоосигуряващо се лице, не упражнява свободна професия, не извършва никаква дейност, която му носи каквито и да е доходи, регистриран като безработен към съответното Териториално Бюро по труда и получава обезщетение за безработица по предвидения в действащата нормативна уредба ред.

 Също в чл. 2-„Период на изключване”-е времето след приемането на застраховането от кредитополучателя, през което той като застраховано лице няма застрахователно покритие по отношение на застрахователни събития свързани с риска „ нежелана безработица в резултат на уволнение“. „Периодът на изчакване“ е период, който започва да тече само след възникването на застрахователно събитие и  при условие че е изтекъл  периодът на изключване. Застрахователят започва да плаща с действие за напред съответната застрахователна сума след изтичането на уговорения период на изчакване от 60 дни за риска „нежелана безработица в резултат на уволнение“.

Съгласно член 6-Процедура за уведомяване на застрахователите за настъпило застрахователно събитие и предявяване на иск за извършване на застрахователно плащане –уведомлението се извършва в срок до 10 работни дни след настъпване на събитието, на специална телефонна линия-02/ на Застрахователите, с писмо обратна разписка или на място в офиса. Попълва се  съответното „Уведомление за настъпило застрахователно събитие“ и си прилагат описаните в него документи, след което се депозират или изпращат с писмо с обратна разписка или чрез куриер на застрахователите.

Необходими документи са: 6.4 в случай на настъпил риск „нежелана безработица в резултат на уволнение“ :Копие на трудовия договор , респективно договор за управление на търговско дружество заедно с всички допълнителни споразумения към него, заверени с печат на работодателя; копие от акта, с който се прекратява договора; копие от акта на компетентния орган, с който лицето се регистрира като безработен към съответното Бюро по труда, от което да е видно от кога лицето е регистрирано като безработен; копие от акта на компетентния орган, съгласно който на застрахованото лице се предоставя или отказва получаване обезщетение за безработица за определен срок с посочване на причината за това. Застрахованият е длъжен ежемесечно, не по- рано от 7 дни преди поредната дължима погасителна вноска да предоставя на Застрахователите надлежни доказателства,  че все още е безработен, а именно : удостоверение  от съответното териториално „Бюро по труда“, което изрично да потвърждава, че застрахованото лице е все още регистрирано като безработен,  и получава обезщетение за безработица и че не са настъпили обстоятелства, които да налагат заличаването на регистрацията му  като безработен или прекратяване на изплащане на обезщетението за безработица.

В случай, че тези документи не бъдат представени застрахователят има право да прекрати изплащането на съответното застрахователно обезщетение за безработица, освен в случаите, когато плащането на обезщетението за безработица е прекратено във връзка с продължителността на общия осигурителен стаж на застрахования.

Застрахователите дължат застрахователно плащане, само за погасителните вноски дължими от застрахованият след изтичането на периода на изчакване месечни погасителни вноски, както следва-1. една месечна вноска- при продължителност  между 61-90 дни, включително: 2. две месечни вноски- при продължителност между 91-120 включително: 3. три месечни вноски при продължителност между 121-150 дни и т.н., а при 6. шест месечни вноски при продължителност над 210 дни, т.е., при този риск застрахователят изплаща  дължимото застрахователно плащане на месечни вноски за всеки 30 дневен период на доказана безработица, след изтичането на 90 дневния период на изключване и 60 дневния период на изчакване, считано от датата, на която клиентът се е регистрирал като безработен и е получил първата социална помощ.

Съгласно чл. 5 „Нежелана безработица в резултат на уволнение” настъпва при условията на чл. 328, ал. 1, т.1-8 и т.11 от КТ, както и при условията на чл. 106, ал. 1, т. 1 и 2 и чл. 107, ал. 1, т. 6 от Закона за държавния служител, или при прекратяване на договора за управление на търговско дружество.

В производството са представени от НОИ: Заповед № от 14.04. 2013 година за прекратяване на трудовия договор на ищцата по обратния иск с ЕТ П, на основание чл. 325, т. 1 от КТ- по взаимно съгласие:, Справка за извършени плащания за периода от януари 2013 година до декември 2015 година по регистрация №  от 15.05. 2013 година, като безработна.

Представени са от Агенция по заетостта, че Л.В.И. е регистрирана в Дирекция” Бюро по труда”, гр.Лом, като безработна в различни периоди до 2004 година и от 19.04. до 24.07. 2013 година в периода от 28.10. 2013 година до 27.02. 2014 година и от 19.05. 2014 година до 01.09. 2015 година и Служебна бележка от Агенция по заетостта, на основание чл. 15, ал. 5 от Правилника за прилагане на Закона за насърчаване на заетостта по отношение настъпилата безработица.

От ищцата по обратния иск е представено и нечетливо копие от трудова книжка.

Представено е и ксерокопие от Регистрационна карта на Агенция по заетостта, Дирекция”Бюро по труда” с.Златия под № от 19.05. 2014 година.

При така установената фактическа обстановка,съдът приема следното от правна страна:

Предявеният първоначален иск е допустим, подаден в законоустановения срок,и е основателен по следните съображения:

Процесуалният представител на ответницата в отговора по ИМ прави признание на иска.

По първоначалния иск.

Признанието на иска е заявление от страна на ответницата, че правното твърдение на ищеца, заявено в исковата молба отговаря на действителното правно положение. Това като последица води до съвпадение на правните твърдения на двете страни.

Не се спори между страните, че е възникнало облигационно правоотношение на основание чл.11, т.7 и т.11 от  Закона за потребителския кредит, въз основа на сключеният договор за кредит за  покупка на стоки или услуги с номер PLUS- от 30.07. 2012 година и ищеца е предоставил на ответницата сумата от 4000 лева и закупуване на застраховка от 576 лева, като ответницата  е поела задължение да погаси този паричен кредит в рамките на 36 погасителни вноски всяка, от които в размер на 213.09 лева, съобразно погасителен план, неразделна част от договора.

Признанието на иска е изявление на ответника, че са се осъществили, или съществуват неизгодни за него факти. Именно върху неизгодността се крепи доказателствената сила на това признание. В настоящият случай признанието води до съвпадане на фактическите твърдения, на двете спорещи страни,което е указание за тяхната истинност.

При тези изводи на съда,следва установителния иск да бъде уважен.

С оглед уважаването на иска по чл. 415, във вр. с чл.422 от ГПК следва да се уважат и исковете за обезщетение за забава на плащането и законната лихва.

По обратния иск.

Съгласно разпоредбата от Закона за насърчаване на заетостта по смисъл на закона  §1. т. 1. "Безработен" е всеки, който не работи, търси работа и има готовност да започне работа в 14-дневен срок от уведомяването му от дирекцията "Бюро по труда".

От представените писмени доказателства от Агенция по заетостта, е видно, че Л.В.И. е регистрирана в Дирекция” Бюро по труда”, гр.Лом, като безработна в различни периоди до 2004 година и от 19.04. до 24.07. 2013 година в периода от 28.10. 2013 година до 27.02. 2014 година и от 19.05. 2014 година до 01.09. 2015 година и Служебна бележка от Агенция по заетостта, на основание чл. 15, ал. 5 от Правилника за прилагане на Закона за насърчаване на заетостта по отношение настъпилата безработица.

Съгласно дефиницията по общите условия на сключения групов договор на застрахователя, трябва да са налице кумулативно всички изисквания посочени, а именно лицето да не се намира в трудово-правни или служебни правоотношения, да не е самоосигуряващо се лице, не упражнява свободна професия, не извършва никаква дейност, която му носи каквито и да е доходи, регистриран като безработен към съответното Териториално Бюро по труда и получава обезщетение за безработица по предвидения в действащата нормативна уредба, ред.

От друга страна за да настъпят последиците от риска” Нежелана безработица в резултат на уволнение” трудовия договор  следва да бъде прекратен на основание чл. 328, ал. 1, т. 1-8 и т. 11 от КТ, а видно от представената Заповед, договора на ищцата по обратния иск е прекратен по взаимно съгласие на основание чл. 325, т. 1 от КТ, т.е., не е налице настъпил риск „Нежелана безработица” по отношение на застрахователя.

От друга страна, не са изпълнени останалите изисквания от ищцата по обратния иск, а именно да уведоми застрахователя за настъпилото застрахователно събитие и да представи цитираните в чл. 6 от Общите условия документи, въз основа на които застрахователя да изплаща застрахователно обезщетение.

Липсват доказателства в тази насока, че са изпълнени от страна на ищцата тези особени изисквания на Общите условия.

Поради което и съдът намира, че предявеният обратен иск,следва да бъде отхвърлен като неоснователен.

Относно разноските:

При този изход на делото на основание чл.78 ал.1 от ГПК следва да бъдат присъдени и сторените от ищеца разноски,съобразно списъка по чл.80 от ГПК в размер на 95.16 лева ДТ по Заповедното производство и 300 лева  адвокатско  възнаграждение и толкова по исковото производство.

С оглед обстоятелството, че ответниците по обратния иск не са направили искане за присъждане на разноски, няма представен списък по чл.80 от ГПК, поради което и съдът не дължи произнасяне.

Водим от горното, съдът:

 

 

Р     Е     Ш     И:

 

ПРИЕМА за установено че Л.  В.И. *** с ЕГН: **********, че същата дължи на ищеца БНП”П”ЕАД, с ЕИК: , със седалище и адрес на управление, гр. С, ж.к.”М”, Б, сгр. представлявано от М.Ф., чрез юрисконсулт Д.И.В., по договор за кредит за покупка на стоки или услуги № PLUS- от  30.07. 2012 година, в размер на сумата от  3221.06 лева главница/ три хиляди двеста двадесет и един лева и 06 стотинки/, представляваща главница по кредита, сумата 1250.97 лева/ хиляда двеста и петдесет лева и 97 стотинки/, представляваща надбавка по чл. 3 от договора: сумата от 285.92 лева/ двеста осемдесет и пет лева и 92 стотинки/, представляваща обезщетение за забава на основание чл. 33 от Закона за потребителския кредит за периода от настъпване на предсрочната изискуемост на посочения кредит, а именно от 20.12.2013 година до 11.12. 2014 година, или общо сумата от 4 757.95 лева/ четири хиляди седемстотин петдесет и седем лева и 95 стотинки/, ведно със законната лихва3 върху дължимите суми от датата на подаване на заявлението- 22.12. 2014 година до окончателното изплащане на вземането, както и разноски в размер на 95.16 лева ДТ и 300 лева юрисконсулско възнаграждение по ч.гр.дело №  1688/2014 година.

ОСЪЖДА Л.  В.И. *** с ЕГН: **********, да заплати на БНП”ПЕ АД, с ЕИК: , със седалище и адрес на управление, гр. С ж.к.”М”, Б, сгр. , представлявано от М.Ф., чрез юрисконсулт Д.И.В., разноски в размер на общо:395.16 лева.

ОТХВЪРЛЯ предявения обратен иск от Л.В.И. *** с ЕГН: ********** срещу »К, клон Б» с ЕИК: , гр. С р-н С, ул.» ХБ»  и «К, клон Б» с ЕИК:,  гр. С, р-н С, ул.» Х.Б.» с който се иска да бъдат осъдени ответните дружества на основание сключен групов застрахователен договор по Застраховка” Защита на плащанията”, за което е издаден Сертификат № , да заплатят на Л.  В.И. ***,  сумата от 4472.03 лева, ведно със законната лихва върху същата сума, начиная от предявяване на настоящия иск- 08.05. 2015 година, като НЕОСНОВАТЕЛЕН.

Решението подлежи,на обжалване в двуседмичен срок от съобщението на страните, пред МОС.

 

 

                                                 ПРЕДСЕДАТЕЛ :